»Moja raziskava rodbine Auersperg, natančneje bratov Volfa Engelberta grofa Auersperga in Janeza Vajkarda kneza Auersperga, sega že v čas pisanja magistrske naloge, ko sem se na pobudo takratnega mentorja prof. dr. Stanka Kokoleta v Ljubljani lotil preučevanja slavnostne dvorane nekdanjega Knežjega dvorca v Ljubljani.«
»Posebej v teh trenutkih velja zahvala vsem tistim uslužbencem, ki v knjižnicah skrbijo, da kljub virusni situaciji naš stik s knjigo v tem trenutku ni zamrl.«
»Naš glavni cilj je bil, da zgradimo knjižnico, v katero si pridejo seveda ljudje izposodit knjige, pa da se pridejo tudi podružit, da se torej v njej dobro počutijo.«
»Velik dejavnik pri projektu je predstavljalo tudi dejstvo, da leži knjižnica v parku.«
»Roman je ganljiva, dobro napisana – in prevedena – zgodba o iskanju smisla in sprejemanju konca življenja, o izgubljanju spominov in početju stvari, ki si jih je vredno zapomniti, o tem, kako pustiti nekaj za seboj ...«
»Knjižnica je dolga 80 metrov, v najširšem delu je široka 20. Če ne bi bilo atrija, bi bilo na sredi precej temačno, zaradi atrija pa je svetlo in ljudje se zaradi tega res dobro počutijo.«
»Veseli nas, da vidijo, da lahko v knjižnici igrajo tudi igre, organizirajo turnirje, tu sestankujejo tudi različna društva.«
»Inkunabula je očitno bila v Benetkah natisnjena 77 let po njegovi smrti. V Škrabčevi knjižnici sicer že hranijo tri inkunabule tega avtorja, tudi založnik in tiskar je isti.«
»Postopek je zelo preprost in s pomočjo preprostih navodil na zaslonu vodi tako knjižničarje v zaledju, ki pripravljajo gradivo, kot člane, ki si gradivo izposojajo.«
»Oblasti v Ruandi preučujejo možnost rešitve mojega primera.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju